Infolinia: +48 800 153 154

Gumki na wszy, czyli prosty i wygodny sposób na ograniczenie ryzyka wszawicy

2 marca 2022, 14:38

Jesteśmy w samym środku sezonu wszawicy, który w naszym kraju trwa od września aż do późnej wiosny. Ma to oczywiście związek z rokiem szkolnym, kiedy to dzieci wzajemnie „przekazują” sobie pasożyty podczas zabawy, wspólnych aktywności czy nawet korzystania z tych samych przedmiotów.

Wszy na głowie nie stanowią dziś już takiego problemu, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dysponujemy bardzo skutecznymi i łatwymi w użyciu środkami zwalczającymi pasożyty. Nie zmienia to natomiast faktu, że najważniejsza jest profilaktyka wszawicy. Świetnie wspierają ją takie produkty, jak chociażby gumki na wszy. Dowiedz się, czym są takie gumki oraz jak i kiedy warto je stosować.

Czym są gumki na wszy?

Gumki na wszy to nic innego, jak wygodny w stosowaniu wyrób wspomagający ochronę przed zarażeniem wszawicą. Stworzyliśmy go z myślą o dzieciach, przede wszystkim o dziewczynkach, choć z gumek mogą oczywiście korzystać także chłopcy mający dłuższe włosy.

Gumki zostały nasączone kompozycją składników, które są całkowicie bezpieczne dla dziecka, natomiast uwalniany przez nie zapach jest nie do zniesienia dla wszy (co ciekawe ludzie odbierają go zupełnie inaczej). Dzięki temu wyrób może być ważnym elementem profilaktyki wszawicy, który w dodatku nie wymaga zmiany przyzwyczajeń dziecka – zwłaszcza, jeśli już teraz nosi ono gumki.

Gumki na wszy z serii Nitolic prevent łączą w sobie dwie ważne zalety w kontekście zapobiegania wszawicy:

  1. Wiążą i utrzymują w ryzach dłuższe włosy, dzięki czemu maleje ryzyko bezpośredniego kontaktu kosmyków dziecka z włosami nosiciela wszawicy lub przedmiotami, na których mogą się gnieździć pasożyty (przypominamy, że wszy mogą przeżyć poza nosicielem nawet do 48 godzin, np. przeczekując we włosiu dywanu, wykładziny, w przedszkolnym kocyku etc.).
  2. Dzięki uwalnianiu nieprzyjemnego dla wszy zapachu działają odstraszająco. Pasożyt nie wybierze głowy dziecka na środowisko swojego bytowania, ponieważ uzna je za nieprzyjazne i niestwarzające odpowiednich warunków do składania jaj (gnid).

To warto wiedzieć

W pojedynczym opakowaniu produktu znajdują się aż cztery gumki do włosów na wszy, które powinny spokojnie wystarczyć do ułożenia fryzury dziecka z nawet bardzo długimi kosmykami.

Najważniejsze zalety gumek na wszy

Rodzice, którzy zdają sobie sprawę z zagrożenia wszawicą (choroba dotyka nawet dzieci z tzw. dobrych domów) szukają różnych sposobów na to, aby zabezpieczyć pociechę przed ryzykiem „złapania” wszy. Do wyboru mamy albo spraye odstraszające wszy (z akcentem na bardzo skuteczny Pipi Nitolic prevent plus), albo właśnie omawiane gumki.

Te drugie dystansują inne rozwiązania pod względem wygody korzystania. Jeśli dziecko i tak nosi gumki w celu utrzymania fryzury w ryzach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastąpić standardowe frotki tymi z zestawu Nitolic prevent. Znajdujące się w nim gumki są bezpieczne dla włosów, nie ciągną i nie wyrywają kosmyków, ich zawiązanie jest bardzo proste i szybkie.

Zalety gumek na wszy to przede wszystkim:

  • wygoda stosowania,
  • zapewniają natychmiastową ochronę przed ryzykiem zarażenia wszawicą,
  • bazują na w 100% naturalnych składnikach, dlatego są w pełni bezpieczne dla dzieci,
  • wydzielają przyjemny dla człowieka zapach, który jednocześnie skutecznie odstrasza pasożyty,
  • są praktyczne, mogą zastąpić obecnie używane gumki,
  • mają fantazyjne kolory, które na pewno przypadną do gustu zwłaszcza dziewczynce.

Warto natomiast podkreślić, że w celu zapewnienia dziecku maksymalnej ochrony przed wszawicą warto traktować gumki Nitolic prevent w kategorii uzupełnienia działań prewencyjnych. Podstawą zabezpieczenia pociechy przed wszami powinno być codzienne stosowanie preparatu na wszy Pipi Nitolic prevent plus, dostępnego również w rodzinnym zestawie Pipi Nitolic leczenie i ochrona.

Przy okazji zachęcamy do lektury innego artykułu na naszym blogu, w którym szczegółowo wyjaśniamy, jak zapobiec wszawicy stosując się do 9 najważniejszych zasad.

Kiedy i jak stosować gumki na wszy?

Gumki na wszy idealnie sprawdzają się w okresie, w którym dziecko jest szczególnie narażone na ryzyko wszawicy. Warto zaznaczyć, że jednorazowe przejście tej choroby nie daje na nią odporności. Tymczasem wszawica może się pojawić w żłobku, przedszkolu czy w szkole w każdym momencie – jest to choroba silnie zakaźna, błyskawicznie przenosząca się między żywicielami.

Dlatego warto stosować gumki na wszy przed każdym wyjściem dziecka z domu do placówki opiekuńczej czy edukacyjnej, a już szczególnie wtedy, gdy mamy informację o stwierdzonym przypadku wszawicy. W gumki do włosów z serii Nitolic prevent warto również zaopatrzyć dziecko z dłuższymi włoskami, które wybiera się na kolonie, obóz, wycieczkę klasową etc.

Aby zachęcić dziecko do noszenia gumek, a przy tym nie zdejmowania ich z włosków w ciągu dnia (co zdarza się zwłaszcza młodszym dzieciom) dobrze będzie skorzystać z pomysłów na kreatywne, bardzo efektowne fryzury układane z dłuższych włosków. Książeczkę z takimi poradami dołączamy do opakowania gumek na wszy Nitolic prevent.