Infolinia: +48 800 153 154

Jak można się zarazić?

Wszawica łatwo się rozprzestrzenia w szkołach i przedszkolach. Rosnąca liczba zarażeń jest związana ze zwiększoną aktywnością dzieci i podróżowaniem, np. podczas wakacji i ferii. Dochodzi do niego najczęściej wskutek bezpośredniego kontaktu głowy z głową, co może mieć miejsce podczas wspólnej zabawy i zajęć sportowych. Innym, pośrednim sposobem przenoszenia wszy, jest wspólne używanie grzebieni i szczotek do włosów, nakryć głowy oraz pościeli i ręczników.

Zobacz jeszcze raz

NITOLIC® prevent plus zapobiega rozprzestrzenianiu się wszawicy i chroni dzieci przed zarażeniem.

W szkołach
i przedszkolach
W czasie podróży
wakacyjnych
Podczas
bezpośredniego kontaktu
W trakcie używania
wspólnych grzebieni
W trakcie używania
wspólnych ręczników

Jak chronić się przed wszawicą?

Wytłumacz dziecku, że nie powinno pożyczać czapek, grzebieni i gumek do włosów od innych dzieci.W przypadku dłuższych włosów, czesz je w kucyk lub warkocz, spinając włosy gumkami NITOLIC prevent  – co znacznie ograniczy ryzyko zakażenia.

Sprawdzaj włosy co najmniej raz w tygodniu, a nawet codziennie, jeśli w szkole lub przedszkolu stwierdzono wszawicę. Stosuj regularnie preparat chroniący przed zarażeniem wszawicą – np. Pipi NITOLIC® prevent plus.

Jak się chronić

Wybierz formę ochrony

Pipi NITOLIC® prevent plus tworzy na powierzchni włosa ochronny film, który uniemożliwia pasożytom zasiedlenie włosów i złożenie jaj.

NITOLIC® prevent gumki do włosów chroniące przed wszawicą zawierają aktywną, ziołową formułę aromatyczną. Gumka stopniowo wydziela zapach, który jest przyjemny dla dzieci i nie lubiany przez wszy.

Nitolic Prevent oraz Nitolic gumki do włosów - zdjęcie

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Ustawienia podpowiedzi
Powyższe ustawienia można zmienić w dowolnym momencie klikając na Nitolica prawym przyciskiem myszy

Do zarażenia wszawicą u dzieci najczęściej dochodzi przez bezpośredni kontakt głowy z głową podczas wspólnej zabawy i przytulania się.

Kliknij lewym przyciskiem myszy aby schować, prawym aby zobaczyć ustawienia
Kliknij, aby pokazać