Infolinia: +48 800 153 154

Fryzury z gumkami na wszy – skorzystaj z naszych inspiracji

30 stycznia 2023, 15:11

Dziewczynki o dłuższych włosach statystycznie częściej zarażają się wszawicą niż chłopcy. Krótka, chłopięca fryzura jest dużo wygodniejsza na co dzień i oszczędza mnóstwo czasu.

W dodatku jest o wiele bezpieczniejsza, ponieważ minimalizuje ryzyko wszawicy. Dokładnie odwrotnie jest z długimi włosami, które niestety sprzyjają przenoszeniu się pasożytów pomiędzy żywicielami. Stąd radzimy, aby każdy rodzic dziewczynki, zwłaszcza uczęszczającej do żłobka czy przedszkola w sezonie wszawicy (od jesieni do późnej wiosny), postawił na praktyczne upięcia. Jakie? W naszym poradniku znajdziesz kilka fajnych propozycji na fryzury z gumkami na wszy.

Krótko o gumkach na wszy

Gumki do włosów Nitolic prevent to praktyczny i wygodny sposób na to, aby znacząco ograniczyć ryzyko wszawicy. Produkt jest dedykowany głównie dziewczynkom, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby gumki Nitolic prevent, były używane również przez chłopców z dłuższymi włosami.

Można je stosować profilaktycznie przez cały rok, szczególnie wtedy, gdy rodzice otrzymują informację o stwierdzeniu przypadku wszawicy w bezpośrednim otoczeniu dziecka.

Zestaw zawiera cztery gumki do włosów nasączone preparatem uwalniającym zapach przyjemny dla dziecka, natomiast odstraszający pasożyty. Dodatkowo kupując gumki otrzymasz książeczkę „Spinam i zapominam” , zawierającą pomysły na fryzury na każdy dzień tygodnia, wraz z instrukcjami jak je uczesać.

Dlaczego warto dbać o odpowiednie uczesanie dziecka?

Jedną z najważniejszych zasad profilaktyki wszawicy jest to, aby zminimalizować prawdopodobieństwo kontaktu włosów dziecka z powierzchniami, na których mogą bytować wszy głowowe. Pamiętajmy, że wesz jest w stanie przeżyć poza nosicielem nawet do 48 godzin. Jeśli więc dziecko ma długie, luźno opadające włosy, którymi dotknie np. wykładziny w przedszkolu, to trzeba się tutaj liczyć z prawdopodobieństwem „złapania” wszawicy.

Splatanie włosów, spinanie ich w kucyk, wysoki kok czy warkocz, to bardzo dobra propozycja dla rodziców dziewczynek chodzących do żłobka, przedszkola czy nawet pierwszych klas szkoły podstawowej.

Tak, wiemy, że wykonanie takiej fryzury bywa czasochłonne, a w przypadku tatusiów także frustrujące, ale naprawdę warto wstać kilka minut wcześniej, aby zapewnić dziecku dodatkową ochronę przed wszawicą. Jej leczenie jest o wiele bardziej kłopotliwe, ponieważ obejmuje całą rodzinę i wymaga m.in. przeprowadzenia generalnych porządków w domu.

Pomysły na fryzury z gumkami na wszy na każdy dzień tygodnia

Jest jedna podstawowa zasada upinania włosów dziecka do żłobka i przedszkola. Chodzi o to, aby upięcie było możliwie jak najwyższe. Stawiamy więc na wysokie koki i warkocze. Dobrze będzie również ciasno spleść włosy, używając kilku gumek zapobiegających uwolnieniu się pasm i ich swobodnemu opadaniu na plecy czy twarz dziecka.

Rekomendowane przez nas fryzury nie tylko zmniejszają ryzyko wszawicy, ale także są praktyczne, wygodne i efektowne – każda dziewczynka znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie zachwycona takimi uczesaniami.

Na dobry początek warto opanować dwie czy trzy fryzury, natomiast docelowo fajnie będzie codziennie układać włosy dziecka inaczej – unikniemy nudy i marudzenia, że „Tosia nosi kłos, a Maja wysoki koczek z kokardką”.

Oto kilka propozycji fryzur z gumkami na wszy, które wykonasz przy pomocy gumek Nitolic prevent, ewentualnie także metalowych spinek:

    • Sznur – prosta fryzura, której szybko nauczy się nawet tata.
    • Warkocz francuski – bardzo efektowne uczesanie, które tylko wygląda na skomplikowane.
  • Ślimaki z warkoczyków – każda dziewczynka wygląda w takim uczesaniu prześlicznie i słodko, dlatego koniecznie dodaj je do swojego arsenału.

Więcej pomysłów na fajne, kreatywne i wcale nie takie trudne fryzury z gumkami na wszy, znajdziesz w poradniku na naszej stronie internetowej, wraz ze zdjęciami gotowych uczesań.

Zadbaj o dodatkową ochronę – również chłopca!

Gumki na wszy Nitolic prevent to bardzo dobry, ale nie jedyny element profilaktyki wszawicy. W gamie produktów Pipi Nitolic znajdziesz przede wszystkim skuteczny preparat zabezpieczający przed ryzykiem zakażenia – Pipi Nitolic prevent plus.

Preparat ma formę sprayu, dzięki czemu jest bardzo wygodny w stosowaniu. Jednorazowa aplikacja zapewnia ochronę przed wszawicą do momentu umycia włosów. Płyn wydziela przyjemny, orzeźwiający zapach, nie tłuści włosów i nie plami ubrań. To świetny element wyposażenia apteczki dziecka wyjeżdżającego na kolonie, obóz czy zieloną szkołę.

Pipi Nitolic prevent plus tworzy na powierzchni włosów niewidzialną barierę, uniemożliwiając tym samym zagnieżdżenie się pasożytów na głowie chronionego nosiciela. Dodajmy, że preparat jest również dostępny w rodzinnym zestawie Pipi Nitolic leczenie i ochrona, zawierającym środek do leczenia wszawicy Pipi Nitolic oraz grzebień do wyczesywania gnid.