Infolinia: +48 800 153 154

Preparat na wszy dla dzieci rekomendowany przez rodziców? Pipi Nitolic spray!

2 marca 2021, 11:04

Wasze dziecko ma wszawicę? A może właśnie dowiedzieliście się o przypadku tej choroby w żłobku, przedszkolu czy szkole pociechy?

To sygnał alarmowy, że czas najwyższy sięgnąć po skuteczny środek na wszy. Pytanie tylko, jaki wybrać? Dobrą podpowiedzią będą rekomendacje innych rodziców, a ci szczególnie chętnie polecają produkty z linii Pipi Nitolic. Preparat na wszy dla dzieci Pipi Nitolic spray wyróżnia się na tle innych produktów kilkoma ważnymi szczegółami. Dlaczego warto po niego sięgnąć w procesie leczenia wszawicy? Oto najważniejsze argumenty.

Działa już po pierwszej aplikacji

To zdecydowanie największa zaleta Pipi Nitolic spray, który kupicie w zestawie z praktycznym grzebykiem do wyczesywania martwych gnid. W odróżnieniu od chociażby popularnych szamponów na wszy, preparat z linii Pipi Nitolic nie wymaga ponownej aplikacji. Działa już po pierwszym użyciu, co jest zasługą technologii „O-effect®”.

Po aplikacji preparat tworzy na powierzchni włosów niewidoczny film, który uniemożliwia pasożytom rozmnażanie się. Tym samym nie mają one warunków do bytowania na głowie nosiciela, dzięki czemu problem wszawicy zostaje rozwiązany w sposób szybki i trwały.

Nie wymaga obcinania włosków

Jeśli pamiętacie czasy, kiedy leczenie wszawicy bardzo często sprowadzało się do obcięcia włosków i stosowania nieprzyjemnie pachnących preparatów chemicznych, to możecie odetchnąć z ulgą. Dziś nie ma już takiej potrzeby, a fryzura Waszego dziecka pozostanie nienaruszona.

Pipi Nitolic spray działa powierzchniowo, czyli szczelnie pokrywa włosy. To w zupełności wystarczy, aby stworzyć nieprzyjazne środowisko dla wszy i tym samym pozbyć się problemu wszawicy bez sięgania po nożyczki czy tym bardziej maszynkę.

Wydziela przyjemny zapach

Nie jest to może najważniejsze kryterium wyboru preparatu na wszy dla dzieci, ale jednak warto zwrócić na to uwagę przed zakupem konkretnego produktu. A już szczególnie wtedy, gdy mamy w domu dorastającą pociechę, która zaczyna zwracać uwagę na swoją prezencję i absolutnie nie wyobraża sobie, aby pachnieć „lekami”. Spokojnie, cytrusowo-miętowa woń Pipi Nitolic spray na pewno przypadnie jej do gustu.

Jest bardzo łatwy w użyciu

Leczenie wszawicy wcale nie musi być czasochłonne i wywracać życia rodziny do góry nogami. Nie, jeśli sięgniemy po produkty z linii Pipi Nitolic. Środek na wszy jest zamknięty w opakowaniu z atomizerem, czyli wystarczy tylko spryskać nim włosy dziecka i gotowe. Mając pod ręką ten preparat jesteście więc w stanie rozpocząć terapię natychmiast po pojawieniu się objawów wszawicy lub też po wykryciu obecności gnid podczas rutynowego przeglądu głowy dziecka.

Preparat na wszy dla dzieci Pipi Nitolic spray jest w 100% bezpieczny

Wszystkim rodzicom zależy na tym, aby ich pociecha miała ograniczony kontakt z ciężką chemią. Czy jest to możliwe na etapie leczenia wszawicy? Jak najbardziej. Pipi Nitolic spray, podobnie jak pozostałe produkty z tej linii, nie zawiera żadnych środków owadobójczych, w tym pestycydów. Nie ma więc negatywnego wpływu zarówno na zdrowie dziecka, jak środowisko naturalne.

Stosując Pipi Nitolic spray nie musicie się martwić, że ucierpi na tym kondycja włosków i skóry głowy pociechy. Produkty z linii Pipi Nitolic posiadają Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Zostały również poddane ocenie toksykologicznej, która wykazała bezpieczeństwo ich stosowania u ludzi, w tym także u dzieci.

Do stosowania przez całą rodzinę

Dużą zaletą Pipi Nitolic spray jest to, że mówimy tutaj o preparacie na wszy dla dzieci, jak i dla dorosłych. Oznacza to, że leczeniem wszawicy z wykorzystaniem tego środka można objąć całą rodzinę – a jest to wskazane, jeśli chcemy pozbyć się problemu i uniknąć ryzyka szybkiego nawrotu.

Szczególnie polecany dla rodziny jest zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona. Składa się on ze specjalistycznego preparatu na wszy i gnidy (etap leczenia), grzebyka do wyczesywania martwych gnid oraz sprayu odstraszający wszy Pipi Nitolic prevent plus. Taki zestaw wystarczy dla jednej osoby z włosami długimi lub dwóch osób z włosami o średniej długości.

A do ochrony przed wszawicą polecamy…

Pamiętajmy, że równie ważna, jak leczenie, jest także profilaktyka wszawicy. Stosujemy ją w tzw. sezonie wszawicy, czyli w okresie od jesieni do wiosny, kiedy to najłatwiej można zarazić się tą nieprzyjemną chorobą pasożytniczą – a już szczególnie dotyczy to dzieci, które np. pożyczają sobie czapki.

Najlepszym wyborem będzie środek Pipi Nitolic prevent plus. Zapewnia on fizyczną ochronę przed wszami, jednocześnie nie zostawiając śladów na ubraniu i włosach, nie tłuszcząc kosmyków i wydzielając przyjemny aromat. Jego działanie utrzymuje się aż do umycia włosów.

Po taki preparat odstraszający wszy należy sięgnąć zawsze wtedy, gdy istnieje realne ryzyko „złapania” wszawicy przez dziecko. Typowe przypadki to: uczęszczanie dziecka do żłobka, przedszkola lub szkoły oraz wyjazd na zorganizowany wypoczynek (kolonie, obóz).