Infolinia: +48 800 153 154

Czy warto kupić szampon na wszy dla dzieci?

6 listopada 2020, 09:37

Choć wszawica jest dobrze rozpoznaną chorobą, a problem jej występowania w dużych skupiskach ludzi (jak przedszkola czy żłobki) jest powszechny, to i tak nadal wielu rodziców nie wie, w jaki sposób szybko zareagować na wykrycie pasożytów we włosach dziecka. Nierzadko w domu następuje popłoch, rodzice zaczynają chaotycznie szukać porad w Internecie lub wpadać na bardzo oryginalne pomysły w stylu posypania głowy pociechy sodą czy kwaskiem cytrynowym. Gdy pierwsze emocje opadają, zaczyna się działanie metodyczne. Mamy dziś dostęp do bardzo skutecznych środków zarówno minimalizujących ryzyko zarażenia się wszawicą, jak i umożliwiających szybkie pozbycie się tego nieprzyjemnego problemu. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza szampony na wszy dla dzieci. Czy rzeczywiście warto zainwestować w taki środek?

Zalety szamponów na wszy dla dzieci

Na polskim rynku dostępnych jest co najmniej kilka tego typu szamponów. Mają podobny skład, a ich producenci obiecują wysoką skuteczność w walce z wszawicą. Rodzice chętnie sięgają po szampony, czemu też trudno się dziwić. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – teoretycznie wystarczy przecież kilkakrotnie umyć dziecku głowę, aby zwalczyć gnieżdżące się we włosach pasożyty.

Zaletą „metody szamponowej” jest też to, że jest ona mało uciążliwa dla dziecka – o ile oczywiście pociecha nie buntuje się podczas mycia główki.

Dobre szampony na wszy dla dzieci okazują się być dość dobrym rozwiązaniem, co jednak nie zmienia faktu, że do problemu wszawicy zawsze warto podejść w sposób kompleksowy, sięgając po takie środki, które wykazują bardzo wysoką skuteczność w zwalczaniu gnid i wszy.

Dodatkowo radzimy pamiętać, że leczeniem wszawicy należy objąć całą rodzinę – nie tylko dziecko, które przyniosło do domu nieproszonych gości, ale też jego rodzeństwo i osoby dorosłe. Tutaj najlepszym wyborem będzie zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona.

Co warto wiedzieć o tym zestawie?

W skład zestawu Pipi Nitolic leczenie i ochrona wchodzi przede wszystkim specjalistyczny preparat na wszy i gnidy Pipi Nitolic w sprayu. Jego główną zaletą jest to, że wymaga zaledwie jednorazowej aplikacji – w przeciwieństwie do popularnych szamponów na wszy dla dzieci. Czyli: spryskujemy głowę dziecka i możemy mieć pewność, że środek zlikwidował zarówno jaja wszy (czyli gnidy), jak też dorosłe osobniki.

Środek na wszy Pipi Nitolic nie zawiera środków owadobójczych, dlatego jest bezpieczny dla całej rodziny. Preparat przeszedł pełną ocenę toksykologiczną, badania w kierunku działania uczulającego oraz posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Środek łatwo zmywa się z włosów i jest bardzo wydajny.

W zestawie Pipi Nitolic leczenie i ochrona znajdziemy również wygodny w użyciu grzebień do wyczesywania gnid. To taka „pierwsza broń” w walce z wszawicą, która pozwala też zorientować się w skali problemu oraz szybko pozbyć się nieestetycznych i przerażających dla dziecka jaj wszy ludzkiej.

Dodatkowo w zestawie znajdziemy preparat Pipi Nitolic prevent plus. Jak sama nazwa wskazuje jest to środek wykazujący działanie prewencyjne, czyli po prostu ograniczający ryzyko zakażenia się wszawicą. Preparat szczelnie pokrywa włosy dziecka lub osoby dorosłej, nie tłuści ich, wydziela przyjemny zapach, a przede wszystkim tworzy na głowie nieprzyjazne pasożytom środowisko. Warto po niego sięgnąć zawsze wtedy, gdy istnieje ryzyko kontaktu z nosicielem w szkole, przedszkolu, żłobku czy na wycieczce klasowej, koloniach etc. Więcej o tym, jak działa spray odstraszający wszy można przeczytać w osobnym artykule na naszej stronie internetowej.

Dodajmy także, że zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona wystarczy dla jednej osoby mającej długie włosy lub dwóch osób z włosami półdługimi lub czterech osób noszących krótką fryzurę.

Rada

Chcąc zapewnić dziecku jeszcze lepszą ochronę przed wszawicą warto zainwestować także w gumki do włosów Nitolic prevent.  Znakomicie sprawdzają się one u dziewczynek lub chłopców z dłuższymi włosami, pozwalając utrzymać fryzurę w ryzach, a przy tym realnie ograniczając prawdopodobieństwo kontaktu z pasożytami.

Czy zatem szampon na wszy dla dzieci to dobry pomysł?

Mając pod ręką taki szampon można go oczywiście użyć, jednak docelowo lepiej będzie zaopatrzyć się w opisany wcześniej zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona. Po pierwsze: zapewnia on kompleksowe działanie zarówno na poziomie profilaktyki, jak i zwalczania wszawicy. Po drugie: jest wygodny w użyciu. Po trzecie: preparat na wszy Pipi Nitolic działa już po jednorazowej aplikacji, w przeciwieństwie do większości szamponów, których trzeba używać wielokrotnie.

Pamiętajmy również, że w walce z tą nieprzyjemną chorobą pasożytniczą najważniejsza jest profilaktyka wszawicy. Jak zapobiegać zakażeniu? To szczegółowo wyjaśniamy w jednym z artykułów na naszej stronie.