Infolinia: +48 800 153 154

Wybieramy skuteczny preparat na wszy i gnidy: czym warto się kierować?

2 marca 2021, 10:58

Odkrycie wszy na głowie dziecka zwykle wprowadza w domu niemały zamęt. Rodzice, choć dobrze wiedzą, że w gruncie rzeczy to nic strasznego, odczuwają na przemian strach i zażenowanie. Jak to? Nasze dziecko ma wszy? Przecież bardzo dbamy o higienę!

Niestety, wszawica nie wybiera i wbrew obiegowej opinii nie jest to choroba nizin społecznych. Błyskawicznie szerzy się w dużych skupiskach ludzkich, mając do tego idealne warunki między innymi w żłobku czy przedszkolu. Aby szybko pozbyć się problemu i oszczędzić dziecku nieprzyjemnych doznań warto od razu sięgnąć po skuteczny preparat na wszy i gnidy. Jakie kryteria powinien spełniać taki produkt? Wymieniamy je w naszym poradniku.

Szybkie działanie

Dobry preparat na wszy i gnidy musi bardzo szybko rozwiązać problem wszawicy na dowolnym etapie rozwoju choroby. Jest to o tyle ważne, że oszczędza dziecku dodatkowych cierpień związanych z ciągłym swędzeniem skóry głowy i związanych z tym powikłań, jak np. lokalne łysienie. Wybierajmy więc preparaty działające szybko i przynoszące spodziewane efekty już po pierwszej aplikacji.

To kryterium spełnia środek Pipi Nitolic spray. Wystarczy jednokrotna aplikacja (bez konieczności jej powtarzania), aby pozbyć się problemu od ręki.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważnym kryterium wyboru preparatu na wszy i gnidy jest jego skład. Koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy nie zawiera on środków owadobójczych, które mogą być szkodliwe dla ludzi oraz mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Pod względem bezpieczeństwa stosowania zdecydowanie wyróżniają się preparaty z linii Pipi Nitolic. Nie zawierają one pestycydów, natomiast zasada ich działania polega na tworzeniu na powierzchni włosów filmu ochronnego, który uniemożliwia pasożytom rozmnażanie się.

Produkty z linii Pipi Nitolic posiadają Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Zostały poddane ocenie toksykologicznej, która wykazała, że mogą być stosowane u ludzi, w tym u dzieci.

Skuteczny preparat na wszy i gnidy powinien być łatwy w użyciu

Na szczęście już dawno minęły czasy, kiedy kuracja wszawicy wiązała się z koniecznością obcięcia włosów i długotrwałego stosowania brzydko pachnących preparatów leczniczych. Obecnie mamy do dyspozycji nie tylko skuteczniejsze, ale też łatwiejsze w użyciu rozwiązania.

W sytuacji, gdy rodzice potwierdzą wszawicę u dziecka, powinni sięgnąć po preparat Pipi Nitolic spray z grzebieniem. Dołączony do zestawu grzebyk ułatwia wyczesywanie gnid z włosów pociechy. Z kolei środek likwiduje aktywne stadia rozwojowe wszy, jaja (gnidy) oraz uniemożliwia pasożytom dalsze bytowanie na głowie nosiciela.

Przyjemny zapach

Produkty z linii Pipi Nitolic charakteryzują się tym, że wydzielają świeży, cytrusowo-miętowy aromat. Dzięki temu nie będzie problemu z użyciem takiego środka np. tuż przed przedszkolem czy szkołą, a w przypadku osób dorosłych – przed pracą. Gwarantuje to również poufność – nikt postronny nie zorientuje się, że dziecko czy rodzice stosują środek do ochrony przed wszawicą, co – biorąc pod uwagę wciąż pejoratywne skojarzenia związane z tą chorobą – jest niezwykle istotne.

Zwróćmy uwagę na względy praktyczne

Preparat na wszy nie może był kłopotliwy w użyciu, a już szczególnie w sytuacji, gdy zostawiamy to na – nomen omen – głowie dziecka. Jeśli chcemy, aby np. pociecha zabrała taki środek ze sobą na obóz czy kolonie i regularnie z niego korzystała w celu ochrony przed pasożytami, to postawmy na coś praktycznego.

Bardzo dobrą propozycją będzie Pipi Nitolic prevent plus – to środek odstraszający wszy w sprayu, a więc bardzo wygodny w użyciu. Nie tłuści włosów i ubrań, nie emituje przykrego zapachu, a jednorazowa aplikacja zapewnia ochronę na cały dzień (w praktyce do kolejnego umycia włosów).

Warto wybrać preparat dla całej rodziny

Warunkiem skutecznej walki z wszawicą jest objęcie leczeniem wszystkich domowników. Nie ma znaczenia, czy dziecko zaraziło się w przedszkolu, w szkole czy u znajomych. W momencie, gdy zaczyna się uskarżać na objawy wszawicy lub odkryjemy gnidy w jego włosach podczas rutynowego przeglądu, rozpoczynamy rodzinną terapię.

Dobrze więc będzie zaopatrzyć się w taki preparat na wszy i gnidy, który może być stosowany zarówno u dzieci, jak i dorosłych, a przy tym charakteryzuje się dużą wydajnością. Tutaj najlepszym wyborem będzie zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona, w którego skład wchodzi specjalistyczny preparat na wszy i gnidy, grzebień do wyczesywania gnid oraz spray odstraszający wszy. 50-mililitrowe opakowanie wystarczy do przeprowadzenia kuracji jednej osoby o włosach długich lub dwóch osób o włosach średnich.

Rada

Ważne w leczeniu wszawicy jest także to, aby przeprowadzić w domu generalne porządki i odkazić powierzchnie, na których mogą bytować pasożyty. Mamy na myśli np. tapicerowane meble, dywany, zasłony czy pluszowe zabawki.

Wybór skutecznego środka na wszy nie powinien być zatem kwestią przypadku. Warto zaufać produktowi rekomendowanemu zarówno przez rodziców, jak i specjalistów.