Infolinia: +48 800 153 154

Wybieramy dobry preparat na wszy i gnidy dla dziecka: czym warto się kierować?

6 listopada 2020, 09:40

„Krzyś ma wszawicę!”, „Ania chyba ma wszy!” – takie bicie na alarm można było usłyszeć dziś w niejednym polskim domu. Wszawica jest na tyle powszechnym problemem, że powinniśmy się już z nią oswoić – zwłaszcza, że mamy do dyspozycji bardzo skuteczne preparaty na wszy i gnidy dla dziecka, które rozwiązują problem praktycznie od ręki. Mimo to wszawica nadal budzi strach i zażenowanie, choć zupełnie niepotrzebnie. Jeśli dotarła do Ciebie informacja, że w żłobku, przedszkolu czy szkole dziecka zgłoszono przypadek wszawicy, to jak najszybciej zaopatrz się w odpowiednie środki chroniące Twoją pociechę przed rozwojem choroby lub nawet samym zakażeniem. Jak wybrać dobry preparat na wszy i gnidy? Tego dowiesz się już z naszego poradnika.  

Musi być przede wszystkim skuteczny

Zdiagnozowanie wszawicy u dziecka nie jest jeszcze powodem do paniki. Ważne, aby zadziałać szybko i zdecydowanie, sięgając po skuteczny preparat zwalczający pasożyty. Takim środkiem jest Pipi Nitolic spray z grzebieniem. Preparat likwiduje wszy i gnidy już po pierwszej aplikacji, szczelnie pokrywając włosy dziecka i uniemożliwiając pasożytom przetrwanie w takim środowisku.

Pipi Nitolic spray okazuje się być dużo skuteczniejszy w porównaniu z chociażby popularnymi szamponami na wszy dla dzieci, których trzeba użyć wielokrotnie. Tutaj wystarczy jedna dawka, by natychmiast rozwiązać problem. Grzebienia używamy natomiast do usunięcia martwych wszy i gnid.

Dowiedz się też, jak rozpoznać objawy wszawicy u dziecka.

Dobry preparat na wszy i gnidy powinien być łatwy w stosowaniu

Dzięki temu rodzice po odkryciu wszy na głowie dziecka będą mogli zareagować błyskawicznie, nawet będąc np. na wakacjach. Wspomniany wcześniej preparat Pipi Nitolic w sprayu jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu. Co istotne, środek można bardzo szybko usunąć myjąc głowę zwykłym szamponem.

Zainwestuj w preparat dla całej rodziny

Wybierając środek na wszy i gnidy dla dziecka nie można zapominać o tym, że leczeniem musi zostać objęta cała rodzina – w tym osoby dorosłe. Wszy mogą z łatwością przenosić się z jednego nosiciela na drugiego, a nawet przetrwać poza jego ciałem przez dwie doby. Stąd bardzo ważne jest, aby natychmiast po potwierdzeniu wszawicy u dziecka zrobić w domu generalne porządki, włącznie z praniem ubrań i pościeli (w wysokiej temperaturze).

Najlepszym wyborem dla całej rodziny będzie zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona. Jest bardzo wydajny, ponieważ wystarczy dla czterech osób z krótkimi włosami lub dwóch z włosami półdługimi lub jednej z długą fryzurą. W skład tego zestawu wchodzi preparat na wszy i gnidy Pipi Nitolic z dołączonym grzebieniem do wyczesywania jaj wszy, a także środek Pipi Nitolic prevent plus zapewniający wysoką ochronę przed zakażeniem.

Ważna jest również prewencja

Do zakażenia się wszawicą może dojść w dowolnym momencie i w zupełnie prozaicznej sytuacji. Nieprzypadkowo najbardziej narażone na to są dzieci, którym trudno jest zachować dystans od innych, stosować się do podstawowych zasad higieny czy na przykład odmówić koleżance pożyczenia jej grzebienia, czapki etc.

Profilaktyka wszawicy jest szerokim zagadnieniem, z którym w pierwszej kolejności powinni się zapoznać rodzice, a następnie przekazać te informacje swojemu dziecku. Jednak nawet pieczołowicie stosując się do zaleceń nigdy nie można całkowicie wykluczyć, że jednak dojdzie do kontaktu z nosicielem pasożyta. Dlatego wskazane jest używanie specjalnych preparatów na wszy i gnidy o działaniu prewencyjnym.

Taką funkcję doskonale spełnia Pipi Nitolic prevent plus. To wygodny w użyciu preparat w sprayu, który działa w sposób fizyczny, tworząc na powierzchni włosów specjalny film ochronny. Uniemożliwia on wszom zagnieżdżenie się w takim środowisku i tym samym złożenie jaj. Dziecko jest zatem chronione przed kontaktem z pasożytem, nawet jeśli w jego pobliżu znajdzie się osoba zakażona wszawicą.

Dużą zaletą tego preparatu na wszy i gnidy dla dziecka jest wygodna aplikacja. Dzięki temu pociecha może z niego korzystać samodzielnie, na przykład podczas wyjazdu na wycieczkę szkolną czy kolonie. Środek wydziela przyjemny miętowo-cytrynowy zapach, nie tłuści włosów, łatwo się zmywa i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, co potwierdziła ocena toksykologiczna oraz badania w kierunku działania uczulającego na skórę.

Preparat na wszy i gnidy Pipi Nitolic prevent plus posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Środek nie zawiera środków owadobójczych, w tym pestycydów.

Ochronę można uzupełnić zakładając dziecku specjalne gumki do włosów Nitolic prevent, które wspomagają walkę z wszawicą i są bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca z dłuższymi włosami.

Dobry preparat na wszy i gnidy – zarówno ten o działaniu leczniczym, jak i prewencyjnym – powinien być obowiązkowym elementem wyposażenia domowej apteczki, dzięki czemu będzie zawsze pod ręką i zaoszczędzi całej rodzinie niepotrzebnego stresu.