Infolinia: +48 800 153 154

Jaki preparat stosować zapobiegawczo na wszy?

21 marca 2024, 15:32

Towarzyszy nam od początków ludzkości, jest doskonale rozpoznana, a mimo to wciąż panuje wokół niej mnóstwo mitów i przekłamań.

Wszawica to powszechna choroba pasożytnicza, którą można się zarazić w wielu codziennych sytuacjach. Absolutnie nie traktujemy jej jako choroby „nizin społecznych” – wszawicy może się nabawić dosłownie każdy, także osoby dobrze sytuowane czy dzieci z tzw. „dobrych domów”.

Wysokie ryzyko „złapania wszy” powinno motywować nas do sięgania po odpowiednie środki profilaktyczne. Jest tutaj w czym wybierać, chociażby w linii produktów Pipi Nitolic. W tym artykule podpowiadamy, jaki preparat stosować zapobiegawczo na wszy.

Pipi Nitolic prevent plus – skuteczny w zapobieganiu wszawicy

Pipi Nitolic prevent plus to jeden z najchętniej wybieranych preparatów stosowanych zapobiegawczo na wszy. Jest to wygodny w aplikacji spray przeznaczony do ochrony przed wszawicą i jej rozprzestrzenianiem się.

Pipi Nitolic prevent plus to wyrób medyczny, który ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • Jest bardzo łatwy i wygodny w stosowaniu – wystarczy nacisnąć atomizer;
  • Jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, ponieważ nie zawiera środków owadobójczych;
  • Może być stosowany codziennie, zapewniając ochronę przed wszawicą w całym okresie zwiększonej aktywności tych pasożytów, czyli zwłaszcza jesienią i zimą;
  • Nie tłuści włosów i nie pozostawia plam na ubraniu, dlatego można go zastosować np. tuż przed wyjściem z domu do przedszkola czy szkoły;
  • Wydziela przyjemny, świeży zapach mięty i cytryny;
  • Można go stosować nie tylko na włosy, ale też np. do zabezpieczania ubrań;
  • Zawiera składniki pochodzenia naturalnego;
  • Jest super wydajny, wystarczy nawet na 60 aplikacji;
  • Jego działanie utrzymuje się do umycia włosów.

Kiedy warto sięgnąć po Pipi Nitolic prevent plus? Zrób to zawsze wtedy, gdy:

  1. W Twoim najbliższym otoczeniu lub w środowisku, w którym przebywa dziecko, rozpoznano przypadek wszawicy – taką informację może przekazać nauczyciel lub dyrekcja żłobka, przedszkola czy szkoły.
  2. Gdy istnieje ryzyko ponownego zarażenia się wszawicą,
  3. Gdy dziecko wybiera się na kolonie, obóz, zieloną szkołę etc.
  4. Gdy rodzina jedzie na wakacje i będzie spać w hotelu, pensjonacie itp.

Jak to właściwie działa?

Pipi Nitolic prevent plus to środek na wszy i gnidy, który działa w sposób fizyczny, tworząc na powierzchni włosa ochronny film, który uniemożliwia pasożytom zasiedlenie włosów i złożenie jaj. Jest to bardzo skuteczna metoda zapobiegania wszawicy, jak i ograniczania ryzyka jej rozprzestrzenia się w dużych skupiskach ludzkich.

Wygodne gumki do włosów

Rozwiązaniem wspomagającym ochronę przed zarażeniem wszawicą są gumki do włosów Nitolic prevent, które robią furorę zwłaszcza wśród rodziców dziewczynek. Podstawową zaletą gumek jest wygoda ich stosowania – jeśli dziecko marudzi na aplikację preparatu Pipi Nitolic prevent plus, to warto spróbować właśnie z gumkami.

Gumki Nitolic prevent stopniowo uwalniają zapach, który jest przyjemny dla dziecka, natomiast działa drażniąco na wszy, co zmniejsza ryzyko zarażenia wszawicą. Podkreślmy, że gumki nie zawierają żadnych środków chemicznych i owadobójczych, są wygodne dla dziecka, pozwalają stworzyć dowolną fryzurę i utrzymać włoski w ryzach przez cały dzień.

Zajrzyj do naszego poradnika, w którym opisujemy najlepsze fryzury zmniejszające ryzyko „złapania” wszawicy.

Inne zasady profilaktyki wszawicy

Stosowanie preparatu zapobiegającego wszawicy oraz gumek Nitolic prevent to kluczowe elementy profilaktyki tej choroby pasożytniczej, natomiast nie jedyne. Mając nieprzyjemne doświadczenia z wszawicą lub po prostu chcąc ich uniknąć, warto wdrożyć kilka bardzo prostych zasad, m.in.:

  • Uczymy dziecka, aby nigdy nie pożyczało swoich rzeczy innym dzieciom i samo np. nie zakładało niczyjej czapki, szalika, nie używało szczotki do włosów koleżanki etc.;
  • Jeśli dziecko ma dłuższe włosy, to staramy się codziennie je upinać;
  • W sezonie wszawicy oraz zawsze wtedy, gdy pojawia się informacja o stwierdzonym przypadku choroby, skrupulatnie sprawdzamy głowę dziecka, przeprowadzając wieczorny przegląd włosów w poszukiwaniu wszy oraz ich jajeczek (gnid);

9 złotych zasad zapobiegania wszawicy szczegółowo omawiamy w osobnym artykule.

Gdy zbyt późno podejmiesz działania profilaktyczne

Sięgniecie po preparat zapobiegający wszawicy oraz stosowanie się do innych prostych zasad profilaktyki tej choroby, to najlepsze, co można zrobić, aby zminimalizować lub wręcz wykluczyć ryzyko pojawienia się wszy na głowie.

Gdy jednak mleko już się rozlało, to przypominamy o skutecznych i szybkich metodach leczenia wszawicy z wykorzystaniem preparatu Pipi Nitolic spray. Szczegółowo omawiamy je w innych artykułach poradnikowych na naszej stronie.