Infolinia: +48 800 153 154

Dlaczego preparat odstraszający wszy powinien być podstawowym wyposażeniem rodzinnej apteczki?

27 listopada 2020, 11:29

Wszy stanowią wstydliwy, a jednocześnie powszechny problem, z którym prędzej czy później zetknie się wiele dzieci uczęszczających do żłobka, przedszkola, a nawet szkoły. Do zarażenia wszawicą może dojść w zupełnie prozaicznej sytuacji. Nigdy nie możemy mieć pewności, czy dziecko, z którym bawi się nasza pociecha nie jest nosicielem tej choroby pasożytniczej. Zamiast więc zgadywać lepiej będzie zapewnić swojemu dziecku – a także sobie – odpowiednią ochronę. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalny preparat odstraszający wszy. Zdaniem wielu ekspertów powinien on stanowić podstawowe wyposażenie rodzinnej apteczki. Dlaczego? Najważniejsze argumenty wymieniamy w naszym artykule.

Lepiej zapobiegać, niż walczyć z problemem

Dobry preparat na wszy stanowi pierwszą i jednocześnie najskuteczniejszą linię obrony przeciwko wszawicy. Ponieważ żaden rodzic nie jest w stanie upilnować swojego dziecka przed np. pożyczaniem spinek, grzebyka czy szczotki koleżankom i kolegom, to musimy stawiać na inne metody profilaktyczne. Nie liczmy też na to, że opiekunowie w żłobku czy przedszkolu będą stale zwracać dzieciom uwagę na zachowania sprzyjające przenoszeniu wszy.

Współcześni rodzice są i tak w o niebo lepszej sytuacji niż np. 20-30 lat temu. Obecnie dysponujemy bardzo skutecznymi preparatami, które zabezpieczają pociechę przed ryzykiem zakażenia. Dobrym przykładem będzie tutaj spray Pipi Nitolic prevent plus. Jest to preparat odstraszający wszy działający w sposób fizyczny, który tworzy na powierzchni włosa film ochronny zapobiegający zagnieżdżeniu się pasożytów na głowie dziecka.

Stosowanie tego preparatu jest szczególnie wskazane w sezonie jesienno-zimowym, gdy dochodzi do największej liczby przypadków wszawicy, zwłaszcza w żłobkach i przedszkolach. Wynika to m.in. z tego, że małe dzieci notorycznie zakładają nie swoje czapki czy opaski.

Preparat Pipi Nitolic prevent plus może być stosowany przez całą rodzinę. Jest to wskazane w sytuacji, gdy otrzymaliśmy już informację z placówki, do której uczęszcza dziecko o stwierdzeniu przypadku wszawicy. Nie zapominajmy, że wszy gnieżdżą się nie tylko na głowach najmłodszych, ale także dorosłych.

Wygodny sposób na przeciwdziałanie wszawicy

Preparat odstraszający wszy ma tę zaletę, że pozwala realnie ograniczyć ryzyko wszawicy bez konieczności wprowadzania rewolucji w życiu rodzinnym. Stosowanie środka Pipi Nitolic prevent plus jest bardzo łatwe, nie zajmuje dużo czasu, a także w żaden sposób nie ogranicza aktywności dziecka oraz pozostałych domowników.

Wystarczy jednorazowe spryskanie głowy, aby zapewnić dziecku długą ochronę przed pasożytami. Środek nie zostawia śladów na ubraniu czy włosach, jest w pełni bezpieczny dla ludzi (nie zawiera preparatów owadobójczych), nie tłuści, za to wydziela świeży zapach mięty i cytryny.

W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze innej metodzie minimalizowania ryzyka wszawicy. Mamy na myśli gumki do włosów Nitolic prevent. Zostały one nasączone preparatem odstraszającym wszy, dzięki czemu zapewniają dodatkową ochronę przed pasożytami. Gumki są przeznaczone głównie dla dziewczynek, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosił je także chłopiec z dłuższymi włosami.

To warto wiedzieć

Działanie preparatu odstraszającego wszy Pipi Nitolic prevent plus utrzymuje się aż do momentu umycia włosów.

Dodajmy także, że środek przeszedł pełną ocenę toksykologiczną oraz badania w kierunku działania uczulającego na skórę. Posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Stosowanie preparatu odstraszającego wszy może zatem oszczędzić dziecku oraz całej rodzinie kłopotliwego leczenia wszawicy oraz związanych z tym kosztów, nie wspominając już o włożonej w to pracy – gdyby pociecha przyniosła nieproszonych gości do domu, to nie obejdzie się bez wielkiego prania i sprzątania, włącznie z odkażaniem tapicerowanych mebli. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby jednak zainwestować w taki preparat i uzupełnić o niego rodzinną apteczkę.

A jeśli mleko już się rozlało?

Wielu rodziców nadal nie ma świadomości, że istnieją specjalne środki ochrony przed wszawicą. W sytuacji, gdy dziecko jednak „złapało” pasożyta, podstawą będzie szybka reakcja. Rodzice powinni mieć nawyk częstego przeglądania głowy dziecka, nawet codziennie wieczorem. Szukamy wówczas charakterystycznych białawych jajeczek przyklejonych do włosów – to gnidy, czyli jaja wszy ludzkiej.

Na rynku są dostępne najróżniejsze preparaty na wszy i gnidy, przy czym warto zaufać tutaj produktom cieszącym się dużym zaufaniem wśród rodziców. Ekonomicznym wyborem dla całej rodziny będzie zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona, który zawiera specjalistyczny preparat na wszy i gnidy, grzebień do wyczesywania gnid oraz spray odstraszający wszy Pipi Nitolic prevent plus.

Zestaw wystarczy na leczenie jednej osoby z długimi włosami lub dwóch osób z włosami o średniej długości lub czterech noszących krótką fryzurę. Jest jednym z wielu dostępnych rozwiązań, o  obok np. popularnych szamponów na wszy dla dzieci.