Infolinia: +48 800 153 154

Pipi Nitolic®

WYRÓB MEDYCZNY

Do stosowania w leczeniu wszawicy wywołanej przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis).

Działanie wyrobu:

  • likwidacja aktywnych stadiów rozwojowych wszy,
  • likwidacja jaj wszy (gnid).

Skład wyrobu: cyklometikon, polisorbat 80, mirsytynian izopropylu

Pipi Nitolic® jest preparatem o działaniu fizycznym.
Nie zawiera substancji o działaniu neurotoskycznym (np. insektycydów).
Można go stosować u dzieci od 2-go roku życia.

Wyrób Pipi Nitolic® stanowi mieszaninę mirystynianu izopropylu, cyklometikonu oraz specjalnie dobranego surfaktantu gwarantującego dobre „rozpływanie się” (proliferację) wyrobu, jak również jego późniejsze zmywanie po zabiegu.

Zastosowana w wyrobie technologia O-effect® zapewnia natychmiastowe unieruchomienie aktywnych stadiów rozwojowych wszy i zablokowanie czynności aparatu oddechowego. W przypadku jaja dochodzi do uduszenia w wyniku zatkania aeropyli wieczka jaja, co uniemożliwia wymianę gazową. Fizyczny sposób działania wyklucza wykształcenie odporności pasożytów na preparat.

Posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Nr PZH/BT-3499/2018

Badania

Wysoki wynik testu wydajności technologii O-effect® dowiódł, jak istotnym parametrem jest dokładne i szybkie pokrywanie nasady włosów wraz ze wszystkimi stadiami rozwojowymi pasożyta (jaja, formy młodociane, postaci dorosłe). To kluczowy element warunkujący skuteczność działania preparatów niezawierających substancji czynnych (np. insektycydów).

Skuteczność w zwalczaniu wszy i jaj wszy głowowej po 60-minutowej ekspozycji wyrobu NITOLIC® zbadano w Cambridge (UK).

Preparat był także przebadany w Federal Service for the Surveillance on Consumer Rights Protection oraz w Human Wellbeing Federal Budgetary Scientific Establishment i Scientific Research Institute of Disinfectology (FBSE SRI of Disinfectology at Rosbotrebnadzor).

Wyrób przeszedł pozytywne badania w kierunku działania drażniącego i uczulającego na skórę, badanie ostrego drażnienia, badania toksyczności ostrej skórnej.

O-effect - wykresy

Źródło: Data on file, INSECT RESEARCH & DEVELOPMENT LIMITED, UK (2013)

O-effect - grafika

Pipi Nitolic® Prevent Plus

WYRÓB MEDYCZNY

Chroniący przed zarażeniem wszawicą (pediculosis) przeznaczony do stosowania na skórę głowy i włosy.

Skład wyrobu: dimetikon, hydrolizowane białka pszenicy, olejki (olejek drzewa herbacianego, olejek mięty pieprzowej, olejek lawendowy).

Preparat tworzy na powierzchni włosa ochronną powłokę zapewniającą ochronę przed zasiedleniem przez wszy i złożeniem przez nie jaj. Fizyczny mechanizm działania wyrobu zapobiega zarażeniu wszawicą i zmniejsza ryzyko ewentualnego nawrotu wszawicy.

Hydrolizowane proteiny pszenicy wykazują działanie pielęgnujące na włosy i skórę głowy. Zalecany jest do stosowania co najmniej 2 razy w tygodniu lub częściej, gdy w najbliższym otoczeniu (np. w szkole, przedszkolu) panuje wszawica. Działanie ochronne utrzymuje się do umycia włosów.

Wyrób uzyskał pozytywną ocenę Zakładu Toksykologii i Oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH w zakresie bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania ocenianego wyrobu potwierdzono przez analizę doniesień naukowych dotyczących składników aktywnych, badań własnych wytwórcy dot. skuteczności, ocen drażniącego i uczulającego wyrobu.

Preparat został przebadany pod względem toksykologicznym i dermatologicznym. Posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Nr PZH/HT-3167/2016

Pipi NITOLIC i Pipi NITOLIC prevent plus to wyroby medyczne.

Kliknij, aby schować
Kliknij, aby pokazać