Infolinia: +48 800 153 154

Preparaty na wszy i gnidy – wybieramy zestaw do domu

29 października 2021, 12:04

Chyba każdy rodzic słyszał o zagrożeniu wszawicą. To jedna z najstarszych chorób, towarzysząca człowiekowi właściwie od początków ludzkości.

Pomimo znacznego wzrostu poziomu higieny oraz dostępności środków chroniących przed wszawicą, wciąż w praktycznie każdym żłobku czy przedszkolu zdarzają się przypadki tej choroby. Jeśli więc masz w domu małe dziecko, to rozsądnie będzie wyposażyć domową apteczkę w preparaty na wszy i gnidy. Z naszą pomocą skompletujesz odpowiedni zestaw środków przydatnych zarówno na etapie ochrony, jak i zwalczania pasożytów. Zaczynajmy.

Ochrona przed wszawicą

Wszawica to choroba, przed którą można się zabezpieczyć. Wbrew różnym mitom krążącym na ten temat rodzice mają naprawdę spore pole do popisu w zakresie minimalizowania ryzyka przyniesienia wszy do domu przez dziecko.

Co ważne, dotyczy to także osób dorosłych, które również mogą nieświadomie stać się nosicielami wszawicy – wystarczy, że np. korzystają ze środków komunikacji zbiorowej czy regularnie podróżują nieswoim samochodem (wszy potrafią przeżyć poza żywicielem nawet do 48 godzin, gnieżdżąc się chociażby w tapicerce).

Nie chcąc znaleźć wszy na głowie dziecka warto zacząć od uświadomienia pociesze podstawowych zasad higieny. Dziecko w wieku przedszkolnym powinno już wiedzieć, że nie należy pożyczać sobie spinek, opasek, czapek czy szalików. Uczul również dziecko na to, aby podczas zabawy pamiętało o niedotykaniu głową dywanu czy wykładziny w przedszkolu.

Oczywiście trudno jest wymagać od kilkulatka (a tym bardziej dziecka w wieku żłobkowym), by był w 100% odpowiedzialny i samodzielnie dbał o własne bezpieczeństwo. Dlatego znakomitym pomysłem będzie zakup specjalistycznych środków chroniących przed kontaktem z pasożytami.

Pierwszą propozycją jest Pipi Nitolic prevent plus. To bardzo skuteczny preparat odstraszający wszy, opracowany z myślą o zapewnieniu ochrony zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Jedno opakowanie preparatu wystarcza na około 60 aplikacji. Środek jest przeznaczony do codziennego stosowania na skórę głowy i włosy – można go jednak używać także do zabezpieczania ubrań. Po preparat warto sięgnąć zawsze wtedy, gdy mamy informację o pojawieniu się przypadku wszawicy np. w przedszkolu. Ten spray odstraszający wszy będzie również świetnym uzupełnieniem walizki dziecka udającego się na obóz, kolonie etc.

To warto wiedzieć

Pipi Nitolic prevent plus nie tłuści włosów, pozostawia przyjemny miętowo-cytrynowy aromat, a jego działanie utrzymuje się aż do umycia głowy.

Ponieważ jednym z podstawowych działań w zakresie profilaktyki wszawicy jest związywanie dłuższych włosów, zwłaszcza przed posłaniem dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły, to dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w specjalne gumki do włosów Pipi Nitolic prevent. Zostały one nasączone środkiem odstraszającym pasożyty, co dodatkowo zwiększa ochronę przed wszawicą. To świetny wybór dla dziewczynki lub chłopca z dłuższymi włoskami.

Gdy dziecko ma wszawicę – jaki preparat zastosować?

Profilaktyka wszawicy nie zawsze gwarantuje pełną ochronę przed kontaktem z pasożytami. Wystarczy, że dziecko np. zapomni spryskać włosy środkiem odstraszającym wszy lub w ogóle nie będzie go stosować, aby zaistniało wysokie ryzyko zakażenia. Stąd zachęcamy rodziców, aby w okresie jesienno-zimowym (czas szczególnej aktywności wszy) regularnie przeprowadzali przegląd skóry głowy i włosów pociechy.

Pamiętajmy, że objawy wszawicy dają o sobie znać dopiero po około 10-14 dniach od zakażenia – wtedy dziecko zaczyna się uskarżać na silny świąd skóry głowy. Zagrożenie można jednak dostrzec znacznie wcześniej i rozpocząć leczenie wszawicy zanim pociecha doświadczy nieprzyjemnych objawów.

Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie w domu zasady rutynowego przeglądu głowy dziecka. Jeśli zauważysz we włosach pociechy żółtawe kuleczki, mocno przyczepione do kosmyków, to nie możesz mieć już wątpliwości – w domu pojawiła się wszawica. Te kuleczki to gnidy, czyli jaja wszy. Jak usunąć gnidy? Robimy to w sposób mechaniczny, przy pomocy grzebienia z gęsto rozstawionymi zębami. Taki przyrząd jest dołączony do preparatu na wszy i gnidy Pipi Nitolic spray.

Pipi Nitolic spray to w 100% skuteczny środek, który stanowi doskonałą alternatywę dla popularnych szamponów na wszy. Jest bardzo łatwy w stosowaniu, działa już po pierwszym użyciu (nie ma potrzeby przeprowadzania powtórnej aplikacji), nie zawiera środków owadobójczych, dzięki czemu jest bezpieczny tak dla dziecka, jak i dla środowiska naturalnego. Jego działanie opiera się na odcięciu dopływu tlenu dla wszy, dzięki czemu następuje ich pełna eliminacja.

Postaw na praktyczny zestaw

Jak widzisz na rynku są dostępne preparaty na wszy i gnidy sprawdzające się zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu wszawicy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zatem zakup zestawu rodzinnego Pipi Nitolic leczenie i ochrona, w skład którego wchodzą płyn na wszy Pipi Nitolic spray z grzebieniem do wyczesywania gnid oraz środek Pipi Nitolic prevent plus. Taki zestaw sprawdzi się w każdej domowej apteczce.