Infolinia: +48 800 153 154

Preparat bez recepty na wszy? Oto, dlaczego warto sięgnąć po produkty z serii Pipi Nitolic

28 listopada 2022, 11:21

Twoje dziecko przyniosło z przedszkola wszawicę? Nie panikuj. To zupełnie normalne i nie świadczy o niskim poziomie higieny czy o jakichkolwiek zaniedbaniach po stronie rodziców.

Wszy na głowie są częstym znaleziskiem, szczególnie u dzieci żłobkowych i przedszkolaków. Maluchy nie są w stanie zachować dystansu, przytulają się, kulają po podłodze, a to wszystko sprzyja przenoszeniu pasożytów. Grunt to wiedzieć, co robić w momencie stwierdzenia wszawicy u dziecka. Od razu sięgnij po preparat bez recepty na wszy z linii Pipi Nitolic. Dlaczego to rekomendowany wybór? Sprawdź te argumenty.

Skuteczność

Czy preparat na wszy bez recepty może być skuteczny? Jak najbardziej! Rodzice, którzy odkryli gnidy we włosach dziecka (niezawodny objaw wszawicy) nie muszą już tracić czasu na wizytę u lekarza rodzinnego i sięgać po środki lecznicze dostępne tylko w aptece.

Bardzo skutecznym preparatem, chwalonym przez rodziców i ekspertów, jest Pipi Nitolic spray. To produkt, który już po jednokrotnym użyciu eliminuje 100% wszy i gnid. Jak to możliwe?

Pipi Nitolic spray wykorzystuje innowacyjną technologię O-effect, która gwarantuje szybkie i równomierne pokrycie włosów wraz z bytującymi na nich pasożytami. Preparat tworzy na powierzchni włosów niewidoczną powłokę, która uniemożliwia wszom dalsze funkcjonowanie w tym środowisku. Pisząc wprost: Pipi Nitolic odcina pasożytom dostęp powietrza, w efekcie czego wszy zostają zasuszone i giną.

Istotną zaletą Pipi Nitolic spray jest to, że działanie preparatu opiera się na mechanicznej blokadzie aparatu oddechowego wszy. Dzięki temu pasożyty nie są w stanie nabyć na niego odporności, co również przekłada się na 100% skuteczność tego środka na wszy.

Wygoda

Pipi Nitolic spray to bardzo wygodny w użyciu preparat. Do przeprowadzenia kuracji przeciwko wszom wystarczy tylko spryskać głowę dziecka środkiem zamkniętym w praktycznym opakowaniu z dozownikiem w formie sprayu. Co ważne, preparat zadziała już po jednorazowej aplikacji, dlatego nie trzeba jej powtarzać. To prawdopodobnie najszybszy dostępny na rynku sposób na pozbycie się wszy z głowy dziecka czy osoby dorosłej.

Bezpieczeństwo

Preparat na wszy i gnidy Pipi Nitolic spray przeszedł pełną ocenę toksykologiczną, jak również badania w kierunku potencjalnego działania uczulającego na skórę, które wykazały pełne bezpieczeństwo stosowania tego środka. Preparat posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Warto podkreślić, że Pipi Nitolic spray nie zawiera żadnych środków owadobójczych, w tym pestycydów, dlatego jest nie tylko w pełni bezpieczny dla ludzi, ale także przyjazny środowisku naturalnemu.

Wydajność

Wybierając preparat na wszy bez recepty zawsze zwracaj uwagę na to, jak wydajny jest dany produkt. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy chcesz – słusznie – objąć leczeniem wszawicy całą rodzinę. Pod tym względem Pipi Nitolic spray mocno wyróżnia się spośród innych środków dostępnych na rynku.

Nasz preparat jest bardzo wydajny, ponieważ jedno opakowanie o pojemności 30 ml wystarczy na jednorazową aplikację u dwóch osób z krótkimi włosami lub jednej osoby z włosami o średniej długości. Jeśli więc np. masz w domu dwóch chłopców, to prawdopodobnie jedna butelka Pipi Nitolic spray pozwoli przeprowadzić kurację u obu synów.

Dodajmy, że Pipi Nitolic spray jest sprzedawany w zestawie z praktycznym grzebieniem do wyczesywania gnid.

Bez płaczu i szczypania oczu

Ten argument ostatecznie przekona każdego rodzica, który miał nieprzyjemność aplikowania dziecku szamponu na wszy. W przypadku takich preparatów bardzo często pojawia się „bunt na pokładzie”, czyli dziecko po prostu płacze, wyrywa się i krzyczy, ponieważ szampon szczypie w oczy. W przypadku Pipi Nitolic spray nie ma o tym mowy, co bardzo ułatwia przeprowadzenie leczenia bez niepotrzebnego stresu.

Poznaj inne produkty z linii Pipi Nitolic

Pipi Nitolic spray to bardzo skuteczny preparat bez recepty na wszy, który możesz uzupełnić o inne produkty, co zapewni Twojemu dziecku i całej rodzinie pełną ochronę przed pasożytami – zwłaszcza w okresie wzmożonej aktywności wszy, czyli od jesieni do późnej wiosny.

W linii Pipi Nitolic znajdziesz również m.in.:

  • Preparat Pipi Nitolic prevent plus spray – jest to środek przeznaczony do ochrony przed wszawicą i jej rozprzestrzenianiem się.
  • Nitolic prevent gumki – praktyczne gumki do włosów nasączone preparatem Pipi Nitolic prevent plus, które zapewniają dodatkową ochronę przed wszawicą. Świetny wybór dla dziewczynki lub chłopca z dłuższymi włoskami.
  • Pipi Nitolic Leczenie i Ochrona – to ekonomiczny, rodzinny zestaw, który pozwoli pozbyć się wszawicy i zabezpieczyć wszystkich domowników przed nawrotem tej choroby. Pamiętajmy, że leczeniem wszawicy zawsze należy objąć całą rodzinę.

Wyposaż domową apteczkę w preparaty na wszy bez recepty z linii Pipi Nitolic i nie zamartwiaj się więcej informacjami o stwierdzeniu przypadku wszawicy w żłobku czy przedszkolu Twojego dziecka.