Infolinia: +48 800 153 154

Płyn na wszy: jaki wybrać, aby leczenie wszawicy było szybkie i skuteczne?

20 stycznia 2021, 11:41

Okres nauki zdalnej powinien zahamować rozwój wszawicy, ale na pewno nie rozwiąże całkowicie tego problemu. Dlaczego? Ponieważ otwarte są żłobki i przedszkola, a to właśnie w tych placówkach dzieci najczęściej zarażają się tą nieprzyjemną chorobą pasożytniczą.

Wszy na głowie nie są na szczęście powodem do paniki, ponieważ można sobie z tym dość szybko poradzić, przynosząc ulgę dziecku i ograniczając ryzyko przeniesienia choroby na innych domowników. Podstawą jest oczywiście wdrożenie odpowiedniego leczenia. Pierwszą rzeczą, po którą sięgamy jest płyn na wszy. W naszym poradniku podpowiadamy, który preparat wybrać, aby jak najszybciej rozwiązać problem wszawicy.

Najlepszy płyn na wszy? Pipi Nitolic spray

Leczenie wszawicy kojarzy się z długim i kłopotliwym dla całej rodziny procesem, ale tak być wcale nie musi. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiedni środek, który sprawdził się już w tysiącach polskich domów i jest rekomendowany przez specjalistów. Naszą propozycją jest Pipi Nitolic spray z grzebieniem. To płyn na wszy w formie sprayu, dzięki czemu jest bardzo łatwy w aplikacji.

Pipi Nitolic spray jest środkiem przeznaczonym do leczenia wszawicy wywołanej przez wesz głowową. Może być stosowany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Preparat nie zawiera środków owadobójczych, dlatego jest bezpieczny dla ludzi, jak zatem działa?

Prezentowany środek wykorzystuje technologię O-effect, która powoduje, że płyn na wszy szybko i równomiernie pokrywa skórę głowy, włosy oraz pasożyty i ich jaja – wystarczy więc jednorazowe użycie, aby pozbyć się problemu wszawicy praktycznie od ręki.

Pipi Nitolic spray wykazuje 100% skuteczność w zwalczaniu wszawicy, jednocześnie będąc niezwykle łatwym i komfortowym w użyciu. Nie ma tutaj potrzeby wielkokrotnego stosowania płynu, a nawet – co jest szczególnie ważne dla dziewczynek – obcinania włosów.

Preparat na wszy Pipi Nitolic został szczegółowo przebadany pod kątem bezpieczeństwa. To zaowocowało przyznaniem Atestu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Środek ten równie skutecznie radzi sobie ze zwalczaniem wszy głowowej, jak i gnid, czyli jaj pasożyta. Dołączony do zestawu grzebień pozwala szybko i bezboleśnie wyczesać martwe gnidy z włosów dziecka.

Rozwiązanie dla całej rodziny

W linii produktów Nitolic znajdziemy również zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona. Jest to doskonały wybór dla rodziny, ponieważ nie możemy zapominać, że wszawica zagraża nie tylko nosicielowi (najczęściej dziecku), ale też pozostałym domownikom. Dlatego tak ważne jest, aby leczeniem objąć całą rodzinę, włącznie z rodzicami.

W skład zestawu wchodzą:

  • płyn na wszy Pipi Nitolic spray z grzebieniem,
  • środek Pipi Nitolic prevent plus.

Warto napisać kilka słów o tym drugim preparacie. Jak nazwa wskazuje służy on do ochrony przed nawrotem wszawicy, która niestety może ponownie zaatakować nawet po pełnym wyleczeniu (wystarczy kolejny kontakt z nosicielem np. w przedszkolu).

Pipi Nitolic prevent plus to preparat w sprayu działający w sposób fizyczny. Oznacza to, że tworzy specjalny film ochronny na powierzchni włosów, tym samym uniemożliwiając wszom zagnieżdżenie się na głowie ofiary. Nawet jeśli dziecko zetknie się z nosicielem wszawicy, to nie dojdzie do zarażenia.

To warto wiedzieć

Pipi Nitolic prevent plus wydziela bardzo przyjemny miętowo-cytrynowy zapach. Nie tłuści włosów, łatwo się zmywa, a przy tym jest bezpieczny dla ludzi – potwierdza to ocena toksykologiczna. Preparat także uzyskał Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona jest nie tylko skutecznym, ale też ekonomicznym sposobem na to, jak zapobiec wszawicy. Wystarczy dla czterech osób z krótkimi włosami, dwóch z włosami półdługimi oraz jednej z długimi.

Chcąc zapewnić dziecku dodatkową ochronę przed ryzykiem zarażenia się wszawicą warto również sięgnąć po gumki do włosów Nitolic prevent. To świetne, wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla dziewczynek, ale też chłopów z dłuższymi włoskami.

Pamiętajmy o zdrowym rozsądku

Od maluszka uczęszczającego do żłobka trudno jest jeszcze wymagać znajomości podstawowych zasad higieny, które zmniejszają ryzyko zachorowania na wszawicę. Jeśli jednak dziecko jest już przedszkolakiem, to warto wpoić mu kilka złotych rad:

  • nigdy nie wymieniamy się czapką, gumkami, spinkami czy opaskami z innymi dziećmi,
  • unikamy dotykania się głowami,
  • bawiąc się zawsze mamy związane włoski, najlepiej wspomnianymi wcześniej gumkami Nitolic prevent,
  • nie szorujemy główką po dywanie, nie ocieramy się o inne dzieci.

Rodzice powinni też zachować maksymalną czujność, zwłaszcza w tzw. sezonie na wszawicę, który w naszym kraju trwa mniej więcej od jesieni do wczesnej wiosny (kiedy nosimy czapki i dużo przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach). Wskazane jest nawet codzienne przeglądanie głowy dziecka w poszukiwaniu gnid, a już szczególnie, gdy placówka poinformowała o stwierdzeniu przypadku wszawicy.