Infolinia: +48 800 153 154

Najskuteczniejsze preparaty na wszy – czego trzeba od nich wymagać?

2 września 2021, 14:20

Czego można wymagać od takich preparatów i dlaczego warto po nie sięgać?

Wszawica jest problemem znanym ludzkości od samych jej początków. Choć żyjemy w bardzo nowoczesnym świecie, mamy wysoką świadomość w zakresie dbania o higienę i przeciwdziałania pasożytom, to i tak musimy się liczyć z tym, że pewnego dnia usłyszymy: „Mamo/tato, swędzi mnie głowa!”. To wyraźny sygnał, że dziecko mogło przynieść ze szkoły czy przedszkola nieproszonych gości w postaci wszy na głowie.

Nie ma w tym nic niezwykłego, takie sytuacje zdarzają się w wielu domach. Dobra informacja jest taka, że leczenie wszawicy nie stanowi dziś wielkiego problemu i można je zakończyć nawet w ciągu jednego dnia. Gwarantują to najskuteczniejsze preparaty na wszy dostępne na rynku, wśród których wyróżniają się środki z linii Pipi Nitolic. Czego można wymagać od takich preparatów i dlaczego warto po nie sięgać?

Szybkie działanie

To jedna z najważniejszych cech, jakimi muszą się charakteryzować najskuteczniejsze preparaty na wszy i gnidy. Żyjemy w tak szybkich czasach, że mało kto może sobie pozwolić na to, aby walczyć z wszawicą przez np. kilka dni, nie puszczając w tym czasie dziecka do przedszkola czy szkoły. Problem trzeba rozwiązać od ręki, co jest jak najbardziej możliwe.

Najlepszym przykładem będzie tutaj preparat Pipi Nitolic. Ten specjalistyczny spray odstraszający wszy działa natychmiast, pokrywając włosy niewidoczną powłoką i tym samym tworząc niesprzyjające dla pasożytów środowisko. Wszy nie mogą się dłużej rozmnażać, przestają składać jaja (czyli gnidy) oraz mają odcięty dostęp powietrza. W efekcie ich neutralizacja następuje praktycznie od razu, bez konieczności ponownego aplikowania środka.

Preparat Pipi Nitolic jest sprzedawany w zestawie z praktycznym grzebieniem, który ułatwia wyczesywanie gnid, nimf oraz dorosłych osobników bytujących na głowie dziecka (lub osoby dorosłej – wszawica może się pojawić w każdym wieku).

Pod względem szybkości działania najskuteczniejsze preparaty dostępne na rynku, jak właśnie Pipi Nitolic, dystansują chociażby wciąż popularne wśród części rodziców szampony na wszy. Te drugie również przynoszą dobre efekty, natomiast trzeba na nie poczekać znacznie dłużej, nie wspominając już o bardziej kłopotliwej aplikacji – szczególnie w przypadku dziecka, które bardzo nie lubi mycia główki.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważnym kryterium wyboru preparatu na wszy i gnidy powinno być to, czy zawiera on środki owadobójcze, na czele z permetryną. Co więcej tego typu substancje nie są w pełni skuteczne, z uwagi na wykształconą przez wszy odporność.

Pod względem składu na polskim rynku zdecydowanie wyróżnia się preparat na wszy Pipi Nitolic, który nie zawiera żadnych środków owadobójczych, natomiast bazuje na cyklometikonie, czyli nietoksycznej substancji skutecznie zwalczającej wszy i gnidy oraz przeciwdziałającej nawrotom wszawicy. Pipi Nitolic wykorzystuje technologię O-effect, dzięki której płyn pokrywa całą powierzchnię włosa.

To jest ważne

Produkty z linii Pipi Nitolic pozytywnie przeszły ocenę toksykologiczną i posiadają Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Ułatwiona aplikacja

Gdy w domu pojawia się problem wszawicy wielu rodziców wpada w niemały popłoch i nie za bardzo wie, co robić. Pamiętają z dzieciństwa, że leczenie wszawicy jest żmudne, bardzo uciążliwe i czasami wymaga nawet obcięcia włosów. To na szczęście jest już zamierzchła przeszłość.

Dziś dysponujemy preparatami na wszy i gnidy, które są bardzo łatwe w aplikacji, czego ponownie najlepszym przykładem jest Pipi Nitolic. Preparat jest zamknięty w buteleczce z atomizerem, czyli jest to po prostu spray odstraszający wszy. Nie ma łatwiejszego sposobu na pozbycie się pasożytów, w dodatku bez konieczności powtarzania zabiegu. Jednokrotna aplikacja daje pewność zneutralizowania zagrożenia.

Warto zatem sięgać nie tylko po najskuteczniejsze preparaty na wszy, ale też zwracać uwagę właśnie na sposób ich używania. Szczególnie w przypadku dzieci, które są niecierpliwe, prosta i bezproblemowa aplikacja preparatu jest na wagę złota.

Przyjemny zapach

Nie jest to może kluczowa kwestia, natomiast dobrze jest wiedzieć, że stosując środek na wszy nie będziemy musieli męczyć się (a zwłaszcza dziecko) z dziwnym, drażniącym zapachem wydobywającym się z włosów. Taki problem nie istnieje w przypadku środka Pipi Nitolic, który wydziela przyjemny miętowo-cytrynowy zapach, nie tłuści włosów, a przy tym łatwo się zmywa.

Działanie prewencyjne

Wyleczenie wszawicy nie oznacza, że o problemie można zapomnieć raz na zawsze. Takie doświadczenie powinno skłonić do sięgnięcia po skuteczny preparat chroniący przed wszawicą – i to nie tylko dziecko, ale też pozostałych członków rodziny.

Bardzo dobrym wyborem będzie tutaj praktyczny i ekonomiczny zestaw Pipi Nitolic leczenie i ochrona, w którego skład wchodzą wspomniany już płyn na wszy Pipi Nitolic, spray z grzebieniem oraz środek Pipi Nitolic prevent pluschroniący przed wszawicą już od momentu spryskania nim włosów aż do umycia głowy. Warto po niego sięgnąć np. wtedy, gdy otrzymamy informację o stwierdzeniu przypadku wszawicy w szkole czy przedszkolu dziecka.